Szanowni Państwo,

bardzo miło nam poinformować, że Wydział Biologii i Ochrony Środowiska otrzymał środki na finansowanie projektu szkoleniowego pt. "Let's Bio-IT - rozwój kompetencji zawodowych, bioinformatycznych, językowych i w zakresie przedsiębiorczości studentów WBIOŚ Uniwersytetu Łódzkiego".

Projekt kierowany jest jedynie do niewielkiej grupy osób - 36, rekrutowanych z dowolnego kierunku 2. i 3. roku studiów licencjackich oraz 1. roku studiów magisterskich WBIOŚ UŁ.

W ramach zaplanowanych zajęć (ok. 176 godzin (styczeń - grudzień 2019)) zaplanowano do realizacji:

1. Umiejętności bioinformatyczne (warsztaty po 10h, w małych grupach - 9-osobowych):
a) wprowadzenie do bioinformatyki;

b) narzędzia wiersza poleceń w praktyce - oprogramowanie open source;
c) wprowadzenie do programowania na przykładzie Python;
d) programowanie dla biologów - Bioperl;
e) certyfikowane szkolenie - wprowadzenie do R;

2. Kompetencje komunikacyjne i interpersonalne (warsztaty po 6h, w grupach 12 - osobowych):
a) zarządzanie sobą w czasie;
b) umiejętność pracy w grupie;
c) umiejętność samomotywacji;
d) umiejętność walki ze stresem;

3. Wizyty studyjne (analiza przypadku)
a) wizyta w firmie branży biotechnologicznej np. Genomed/CBDNA lub inne;
a) wizyta w firmie branży R&D np. Proteon Pharmaceuticals/Łódzki Park Naukowo-Technologiczny lub inne;
c) wizyta studyjna w Estonian Genome Center (Tartu, Estonia);

4. Zadanie realizowane w formie projektowej - blok zajęć podsumowujących cały rok szkoleń, z wykonaniem doświadczenia biologicznego, analizą wyników, budową unikalnych ścieżek analitycznych wraz z próbą publikacji wyników i wytworzonych narzędzi bioinformatycznych na łamach recenzowanych czasopism naukowych.

5. Warsztaty - kompetencje w zakresie przedsiębiorczości (warsztaty po 6h, w grupach 12 - osobowych):
a) model biznesowy własnego przedsięwzięcia;
b) strategia pozycjonowania się na rynku;
c) autoprezentacja w biznesie.

Przybliżona wartość szkoleń przypadających na jednego studenta - ok. 9000 złotych.

Warunkiem koniecznym jest znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B1/B2 (oświadczenie). Celem podnoszenia kompetencji w tym zakresie wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku angielskim.

O uzyskaniu kwalifikacji decydować będą:
1. Wyniki testu psychologicznego, oceniającego poziom motywacji do ukończenia kosztów szkoleń (50%)
2. Średnia ocen z pierwszego roku studiów (50%)

Rekrutacja uwzględniać będzie proporcje płci występujące wśród studentów WBIOŚ UŁ (79K : 21M)

Przybliżona wartość dofinansowania przypadająca na jednego studenta - ok. 9000 złotych.

Celem zorganizowania spotkania organizacyjno-rekrutacyjnego proszę wybrać preferowany termin:
wpisując w miejsce "Twoje imię" adres e-mailowy.
Informacje o spotkaniu wysłane zostaną drogą mailową i umieszczone również na stronie:
www.biobank.uni.lodz.pl

Wszelkie pytania proszę kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NAPISZ DO NAS

{mosmap height='270'|width='100%'|zoom='17'| lat='51.7767961'| lon='19.4843932'}