Pracownia Biobank Konsorcjantem w projekcie MULDiMediC

Projekt "Medical University of Lodz - Digital Medicine Center", w skrócie MULDiMediC, ma na celu stworzenie nowej jakości w obszarach badań biomedycznych i medycyny klinicznej. Przedsięwzięcie wzmocni potencjał kluczowych szpitali specjalistycznych województwa łódzkiego, zwielokrotni możliwości badań w zakresie medycyny molekularnej oraz biobankowania, a także stworzy faktyczne centrum analiz, testowania i wdrażania rozwiązań informatycznych, biostatystycznych i bioinformatycznych do praktyki klinicznej i naukowej.

Projekt finansowany jest ze środków Agencji Badań Medycznych w ramach Konkursu Tworzenie i rozwój Regionalnych Centrów Medycyny Cyfrowej, nr ABM/2023/2. Numer umowy: 2023/ABM/02/00009.

Kwota dofinansowania projektu: 29 980 257,15 zł.

Kwota dofinansowania dla Uniwersytetu Łódzkiego: 1 753 500,00 zł.